FAQ: Najčastejšie otázky zákazníkov

 

Chcem za tovar zaplatiť už pri objednaní (vopred). Môžem vám dôverovať?
Môžete byť bez obáv. Náš internetový obchod funguje viac ako 8 rokov, máme certifikát bezpečného nákupu, certifikát “Overené zákazníkmi” a množstvo recenzií na Heuréke.

Páči sa mi vaša ponuka, ale bojím sa objednať si nábytok z internetu. Nezničia mi ho pri preprave?
Dbáme na to, aby vám prišiel tovar v perfektnom stave. Ak je to ľahšia zásielka, ktorú posielame kuriérom, dôkladne ho zabalíme. Väčší a ťažší tovar už dovážame sami, aby sme si boli istí, že sa nepoškodí a jeho doručenie bude cenovo prijateľné.

Prišla mi SMS, že mi budete doručovať tovar. Mám odpovedať?
Áno, je to dôležité. Keď nám potvrdíte, že budete v danom čase na mieste a tovar preberiete, naložíme ho na dodanie a už sa naň môžete tešiť. Pokiaľ na sms nezareagujete, predĺži vám to dobu dodania - tovar sa vtedy zo skladu neodošle a budeme vás opäť kontaktovať o pár dní. 

Prečo mi tovar, ktorý je skladom nepošlete hneď?
Aby sme vám poskytli čo najnižšiu cenu dopravy. A tiež mali istotu, že sa pri doprave nič nepokazí a príde nepoškodený.

Doprava veľkého a ťažkého tovaru, akým sú matrace a nábytok, je nákladná a logisticky náročná úloha. Sú veci, ktoré posielame obratom poštou alebo kuriérom, sú však aj veľmi ľahké a maličké, a preto sú ceny doručenia nízke. Matrace a nábytok sú však veľké a ťažké položky a väčšina prepracov takéto zásielky ani nepreváža. Preto máme vlastných šoférov, ktorí vám tovar pohodlne doručia domov. Riadia sa vopred detailne poskladaným plánom kedým a akým smerom po Slovensku najbližšie pocestujú, aby to pre vás bolo čo najvýhodnejšie.

Potrebujem matrac na mieru. Ako si ho mám u vás objednať? 
Jednoducho si v našom e-shope z bežnej ponuky vyberte želaný model matraca, ktorý je veľkosťou iba o pár centimetrov väčší, než potrebujete. Do poznámky k objednávke nám už len napíšte, že si prajete upraviť daný matrac na mieru a konkrténe rozmery. K úprave matraca na mieru sa pripláca 30 €, tento tovar je vám vyrábaný na zakázku, je preto potrebné uhradiť ho vopred a nie je možné ho vrátiť. Momentálne predávame matrace na mieru s maximálnou veľkosťou 200 cm. 

Môžem si dať tovar poslať na našu poštu?
Žiaľ, túto možnosť dopravy neponúkame. Môžete si však zvoliť dopravu kuriérom alebo osobný odber v našom sklade v Nižnej, Zemianskej Dedine 75.

Neviem si vybrať medzi rôznymi modelmi matraca. Aký matrac si mám kúpiť?
Pokiaľ kupujete detský matrac, kľúčom je zohľadniť vek dieťaťa, rozmer postele (alebo detskej postieľky) a telesnú konštitúciu. Matrace do detskej postieľky sú totiž odlišné od tých, ktoré sú vhodné pre deti. Deťom od 12 - 13 rokov kupujte už matrac pre dospelých. Podrobné informácie ako vybrať detský matrac nájde v našom článku, určite si ho prečítajte.

Ak kupujete matrac pre dospelého, prečítajte si náš návod ako si vybrať matrac, pomôže vám s výberom najvhodnejšieho modelu. Pri výbere zohľadnite:
- vašu výšku - matrac by mal byť min. o 10 cm dlhší ako je vaša výška
- vašu váhu - ak ste ťažší, vyberajte si tvrdšie matrace, ak máte nižšiu váhu, bude vám príjemný aj mäkkší typ matraca
- rozmery postele
- typ roštu - rošt dokáže zvýšiť alebo znížiť tvrdosť matraca až o jeden stupeň
- ak spávate na chrbte alebo na bruchu, voľte tvrdšie matrace (tvrdosť H4 - H5)
- ak spávate na boku, voľte stredne tvrdé matrace (tvrdosť H2 - H4)
- ak si neviete medzi nimi vybrať, odporúčame obojstranný matrac s jednou tvrdšou a jednou mäkkšou stranou
- pokiaľ kupujete matrac na posteľ s rozmermi 140x200 matrac, matrace 160x200, matrac 180x200 alebo matrac 200x200, môžete si kúpiť aj dva matrace v AKCII 1+1 za zvýhodnenú cenu, ktoré sa ľahšie udržiavajú

Prečo sú dva matrace v manželskej posteli lepšie ako jeden veľký?

Sú to najmä tieto 2 dôvody:

Čím je matrac väčší, tým je ťažší a je náročnejšie ho udržiavať, aby vám vydržal čo najdlhšie. Ak si napr. namiesto matraca 180x200 cm kúpite dva rovnaké matrace 90x200 cm, sadnú do vašej postele rovnako dobre, ale zároveň sa vám s nimi bude ľahšie manipulovať, bude jednoduchšie ich každý mesiac aj bez pomoci druhej osoby otáčať, aby sa nepreležali a jednoduchšie vyčistíte aj poťah.

Takisto, partneri často uprednostňujú inú polohu pri spánku a inú tvrdosť matraca. Pri veľkom rozmere matraca musia nájsť kompromis, pri dvoch matracoch je však možné kúpiť si rovnaký matrac s rozdielnou tvrdosťou na každej strane, vďaka čomu si každý môže otočiť svoj matrac stranou, ktorá mu viac vyhovuje.

Máte kamennú predajňu, kam si môžem prísť vaše matrace vyskúšať?
Snažíme sa priniesť čo najlepší pomer ceny a kvality, preto si naše matrace môžete zatiaľ kúpiť iba online cez náš internetový obchod. Kamennú predajňu zatiaľ nemáme.

Mám nabitý denný program, som v práci alebo idem cvičiť. Môžete mi tovar doručiť v konkrétny čas?
Bohužiaľ, nie. Ak viete, že v čase, kedy máme prísť nebudete doma a nemôžete si spraviť voľno, poproste o prebratie tovaru inú osobu (starých rodičov, susedov, známych,...). Matrace sú naozaj veľký a ťažký nábytok, ich doprava je nákladná a logisticky náročná. Aby vás nestála desiatky eur a niekedy dokonca viac, než samotný nákup, máme vlastných šoférov, ktorí majú starostlivo naplánovaný plán rozvozov, ktorým sa musia riadiť a preto nie je možné prispôsobiť čas doručenia vašim potrebám.

Vynesiete mi matrac aj priamo do bytu?
Štandardne to nerobíme, matrace doručujeme za prvé uzamykateľné dvere. Výnos do bytu je extra služba, ktorú si môžete doobjednať a spoplatňuje sa podľa poschodia a váhy tovaru. Všetky informácie nájdete tu.

 

Táto stránka používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tejto stránky s tým súhlasíte. Viac informácií