Čím vynikajú rôzne vrstvy v našich matracoch? Prehľad vlastností

Viete, aké vlastnosti má matrac, ktorý si chcete kúpiť? Rôzne vrstvy dodávajú matracom iné stupne opory, mäkkosti či tvrdosti. Dokážu ovplyvniť aj pocit hrejivosti a chladivosti, či to ako pohodlne sa vám bude na matraci spať. Prečítajte si, ako fungujú a aké vlastnosti dodávajú matracu jednotlivé vrstvy v jeho jadre.

pexels-photo-545043 

1a   

Taštičkové pružiny

Modernejšia a vylepšená verzia pružinovej vrstvy, ktorá vytvára pocit ideálnej opory kĺbov a svalov. Odolné pružiny s predĺženou životnosťou majú oproti klasickým pružinám menšiu plochu a sú samostatne obalené textilnými taštičkami. Vďaka tomu pracujú tak nezávisle od seba, zvyšujú pružnosť vášho taštičkového matraca a minimalizujú prenos pohybu a rušenie partnerov počas spánku. Vhodná vrstva pre partnerské matrace pre partnerov s výrazne rozdielnou hmotnosťou.

 2a

Taštičkové pružiny multi

Modernejšia a vylepšená verzia pružinovej vrstvy s vysokou hustotou rozmiestnenia pružín (510 pružín/m2). Poskytujú pohodlnú oporu každej časti ľudského tela, bez pocitu nadmerného protitlaku. Pružiny s predĺženou životnosťou sú jednotlivo zabalené do textilných taštičiek a pracujú po zaťažení nezávisle od seba. Bránia tak prenosu pohybu a rušeniu partnerov počas spánku. Multi-taštičkové matrace s touto vrstvou sú preto vhodné aj ako partnerské matrace a partnerov s výrazne vyšším rozdielom v hmotnosti.

3a

Mikrotaštičkové pružiny

Pokroková a najinovatívnejšia verzia základnej pružinovej vrstvy v matracoch. Tvoria ju odolné mikropružiny so zmenšeným priemerom len 2,5 cm a zvýšenou hustotou až 1050 pružín/m2. Po zaťažení svojim protitlakom vyvolávajú príjemný pocit opory vášho tela. Mikropružiny, zabalené do vzájomne prepojených textilných taštičiek, pracujú nezávisle od seba a v tichosti dokonalo kopírujú tvar tela aj s vyššou hmotnosťou. Bránia pritom nežiaducemu prenosu pohybu a rušeniu partnerov počas spánku. Mimoriadne vhodné pre osoby s vyššou hmotnosťou či ako partnerské taštičkové matrace a partnerov s veľkým rozdielom v hmotnosti.

4a

Kokosová vrstva

Antialergická, prírodná a 100 % ekologická vrstva vyrábaná z kokosových orechov. Vyniká množstvom pozitívnych vlasností, ktoré predĺžujú životnosť vášho matraca a zlepšujú kvalitu vášho spánku. Kokosová vrstva bráni vzniku roztočov a mikroorganizmov, dodáva priedušnú, pevnosti a pružnosti. Matrace s kokosovou vrstvou pohlcujú vlhkosť a spevňujú matrac, vďaka čomu bránia predčasnému opotrebovaniu a deformácii matracov.

 

5a

Polyuretánová pena

Vysokokvalitná pena, ktorá slúži ako doplnková vrstva taštičkových aj penových matracov. Táto priedušná pena má vysokú odolnosť proti deformáciám a preležaniu, vďaka čomu predlžuje životnosť matraca a zvyšuje pocit dobrého spánku.

 

 

6a

Bonellové pružiny

Odolné pružiny s predĺženou životnosťou. Čím viac ich zaťažíte, tým väčší odpor a protitlak kladú. Ak stlačíte jemne, pružiny vyvinú rovnako jemný odpor. Zabezpečujú tak príjemný pocit opory tela a správnu cirkuláciu vzduchu, ktorá načerpá vzduch a prevzdušňuje váš pružinový matrac s každým pohybom pružiny.

 

7a

 

Pamäťová pena VISCO

Nazýva sa aj termoelastická Visco pena, či lenivá pena, ktorá je základom pre pamäťové matrace. Od iných materiálov ju odlišuje vlastnosťou nevytvárať protitlak, ale pomaly sa po zaťažení vrátiť späť do pôvodnej podoby. Ide o špeciálnu vrstvu, ktorá takto reaguje na teplo a tlak vášho tela, pričom sa mu dokonalo prispôsobuje a bráni vzniku preležanín. Umožňuje príjemné zapadnutie tela do matraca. Neodporúča sa pri problémoch s chrbticou. Veľmi vhodná aj pre osoby s vysokým krvným tlakom alebo cievnymi problémami.

8a

 

Studená pena/HR pena 

Pena s hustotou oveľa väčšou ako tradičné polyuretánové peny. Dvojnásobne rýchlejšie získava svoj pôvodný tvar a reaguje tak dvakrát rýchlejšie na akúkoľvek zmenu polohy tela. Medzi jej vlastnosti patrí aj výborná priedušnosť a cirkulácia vzduchu, ktorá zabraňuje nežiaducemu rozvoju plesní a húb v penových matracoch. Oproti pamäťovej pene poskytuje pocit opory a pevnejšieho lôžka. Odporúčaná aj pre osoby s problémami chrbtice a tých, ktorí často menia polohu pri spánku.

 

10a

 

Biopena

Prírodná pena s vysokým obsahom rastlinných olejov z trvalo udržateľných zdrojov pre ešte väčší pocit harmónie a relaxu pre telo a myseľ. Pre biopenu je však charakteristická aj jej vysoká pružnosť a tvarová stálosť. Štruktúra otvorených buniek zabezpečuje vynikajúcu priedušnosť a príjemnú klímu počas spánku. Matrace z biopeny vhodná aj pre alergikov.

 

 

11a

 

Latex

Antialergická a prevzdušnená vrstva, ktorá sa dokonalo prispôsobuje tvaru ľudského tela, pričom si dlhodobo ponecháva svoj tvar bez rizika predčasného preležania a opotrebovania. Charakterizuje ho vysoká pružnosť a voľná cirkulácia vzduchu, čím vytvára ideálny základ pre zdravý a pohodlný spánok. Latexové matrace sú antialergické, bránia rozvoju plesní, roztočov a húb.

 

 

13a

Latex OCEAN BLUE GEL

Špeciálna latexová vrstva s obsahom gélových kapsulí vyvinutá pre zlepšenie termoregulácie počas vášho spánku. Gélové kapsule absorbujú teplo vyžarované telom, čím sa znižuje množstvo vlhkosti zrážajúcej sa v vašom matraci. Zlepšuje komfort spánku, optimálne sa prispôsobuje tvaru tela a vďaka špeciálnym kanálom zabezpečuje správnu cirkuláciu vzduchu. Extrémne trvanlivá a vysoko hypoalergénna.

 

 

14

Latex CLIMA CONVOLUTED ROLLS

Trvalo elastická pena s vysokou hustotou. Jej úlohou je znížiť tlak na celkový povrch tela. Efektívne absorbuje vlhkosť a zabezpečuje optimálne prúdenie vzduchu. Výsledkom je nadštandardný pocit pohodlia pri spánku.

 

 

 15a

Fresh pena 

Vrstva ľahkej peny vyrábanej najmodernejšími technológiami. Dokáže sa dokonalo prispôsobiť tvaru ľudského tela. Vyniká výborným odpružením a vysokou flexibilitou. Pohlcuje vibrácie spojené s každým vašim pohybom na matraci, vďaka čomu sa s partnerom počas spánku nebude vzájomne rušiť.

 

 16a

Angel foam

Kvalitná trvácna pamäťová pena s profilovanými masážnymi výrezmi a obsahom miniatúrnych gélových kapsuliek s chladivým efektom. Pena Angel Foam má vysokú hustotu, no zároveň absorbuje vlhkosť a umožňuje cirkuláciu vzduchu. Výborne kopíruje telesnú stavbu ľudského tela a prináša tak pocit ešte lepšieho oddychu počas spánku.

 

 9a

Pohánka

Prírodná pohánková vrstva so zdravotným efektom. Pôsobí antialergicky, bráni rozvoju baktérií, roztočov a plesní v matraci, rovnako ako aj na pokožke tela. Pohánka sa prispôsobuje tvaru tela a poskytuje pevnú oporu tela a hlavy. Pomáha udržiavať matrac suchý a priedušný, je preto mimoriadne vhodná aj do detských matracov už od prvých dní života dieťaťa.

 

 12a

Ovčia vlna

Prírodný materiál, ktorý prepožičiava matracom pozitívne termoregulačné vlastnosti ovčej vlny. V zime vás príjemne zahreje. V lete (vďaka vysokej absorpcii potu a odvádzaniu vlhkosti) ochladzuje a váš matrac udržiava suchý a perfektne priedušný. Prináša extra pocit pohodlia pri spánku.