Antialergické vankúše – ako si vybrať ten správny pre vás?

Alergie na všetko od potravín až po uštipnutie včelou sa stali bežnou súčasťou obrovskej časti svetovej populácie. Alergie nám naozaj dokážu pokaziť deň a chceme sa im vo veľkej miere vyhnúť – a to najmä v našej domácnosti, kde sa máme vždy cítiť komfortne a bezpečne. V článku sa pozrieme na problematiku antialergických vankúšov. 

blog antialergic vankúš

Antialergické vankúše

Antialegické vankúše a vankúšiky sú mimoriadne dôležitou témou v každej rodine, kde najmä rodičom vytvárajú na tvári vrásky alergie ich potomkov. Ak sa nechcete vy alebo vaše deti budiť s plným nosom alebo zaslzenými očami, je nevyhnutné siahnuť po vankúši, ktorý vám nespôsobí alergiu. Antialergický vankúš je taký, ktoré neobsahuje žiadne alergény, a tak je vhodný naozaj pre každého.

Vankúše z dutého polyesterového vlákna

Typickým predstaviteľom antialergických vankúšov, ktoré sú vhodné pre všetkých, sú vankúše vyrobené z dutého vlákna. Rovnakým spôsobom sa vyrábajú aj kvalitné turistické spacie vaky. V týchto vankúšoch sa nenachádzajú žiadne alergény, sú komfortné a zabezpečia bezproblémový spánok naozaj pre každého.

Vankúše plnené perím

Tieto už nemôžeme priamo označiť ako antialergické, no sú jednoznačne vhodné pre obrovskú skupinu alergikov. Celý problém s alergiou na páperové vankúše a prikrývky začal najmä preto, že v starých vankúšoch a paplónoch plnených perím sa nachádzalo obrovské množstvo prachu a roztočov. Oveľa menej ľudí má alergiu priamo na perie. Dnešné perie a moderné produkty z neho vyrobené sú však kvalitné, dokonale čisté a neobsahujú takmer žiadne alergény. Odporúčajú sa práve aj pre alergikov.

Vankúše z pamäťovej peny

Rôzne anatomické vankúše sa najčastejšie vyrábajú z obľúbenej pamäťovej peny. Tá je vo väčšine prípadov vhodná pre alergikov, ale tiež v podstatnej miere záleží aj na tom, od akého výrobcu pochádza. Vždy si kupujte len kvalitné vankúše, matrace a ďalšie produkty z pamäťovej peny od certifikovaného predajcu. 

Latexové vankúše

Aj latexové vankúše či matrace sa vo všeobecnosti odporúčajú pre alergikov, no pozor, niektorí ľudia majú alergiu aj na tento materiál. Ak patríte medzi ľudí s väčším množstvom silnejších alergií, pred výberom matracov a vankúšov je vhodné poradiť sa priamo s vašim alergológom.