Dekoračné vankúše premenia pohovku či posteľ na oázu oddychu

Máte pocit, že vašej pohovke, kresle alebo posteli niečo chýba? Ak sa vám zdá prázdna či nedostatočne útulná, pravdepodobne za to môže absencia dekoračných vankúšov. Inšpirujte sa v našom nasledujúcom článku a vyberte si dekoračné vankúše, vďaka ktorým naberie vaše obľúbené oddychové miesto úplne nový rozmer.

dekoracne-vankuse

Dekoračné vankúše – inšpirácia

Neviete, ako zladiť dekoračné vankúše so zvyškom interiéru? Šťastie je, že žijeme v dobe internetovej a aj vďaka smartfónu máte okamžite k dispozícii tisícky inšpirácií. Dekoračné vankúše sa dajú zladiť s pohovkou, prekvapivo môžu byť umiestnené aj na zemi ako zmäkčujúci prvok pre chladnú miestnosť a v modernom interiéri pôsobia výrazne napríklad pletené vankúše. Samozrejme, vankúše dokážu skrášliť aj posteľ, a to najmä vtedy, ak ladia s posteľnou bielizňou.

vankuse2

Dekoračné vankúše na pohovke

Dekoračné vankúše dokážu skrášliť inak nudnú pohovku. Veď už súčasťou mnohých gaučov sú práve vankúše, ktoré nahrádzajú mäkčené čelá. O dekoračné vankúše na pohovke sa pokojne môžete aj oprieť či podložiť si ich pod hlavu. Nie sú tak namáhané, ako keby ste na nich denno-denne spávali 8 hodín.

vankuse

Dekoračné vankúše na posteli

Na posteli dokážu dekoračné vankúše vyniknúť len vtedy, ak je posteľ postlaná. V kombinácii s peknou posteľnou plachtou môže vaša spálňa vyzerať ako z katalógu. Odporúčame vám však nespať na dekoračných vankúšoch. Nie, že by to bolo nepohodlné, ale bola by škoda prepotiť ich alebo zbytočne namáhať. Následné čistenie či pranie by tak bolo náročnejšie a mohli by stratiť aj svoj tvar.

vankuse1

Netradičné využitie dekoračných vankúšov

Vankúše môžete pokojne umiestniť aj do kresla, na tulivak, ale aj na zem. Skvele vyniknú napríklad v rohu miestnosti na kožušine či koberci, a to nielen v obývačke, ale aj v detskej izbe. Dekoračné vankúše môžu byť pokojne súčasťou hracieho kútika vašich detí.

vankuse4

Aj ortopedický vankúš môže byť dekoračný

Ortopedický vankúš navlečený v peknom obale môže cez deň slúžiť ako dekorácia a v noci ako skvelý pomocník na spanie. Výhodou je, že jednotlivé návliečky môžete meniť a takýto vankúš zladiť každý týždeň s inou posteľnou bielizňou, či inak oživiť vašu obývačku a vankúš farebne zladiť so zvyškom aktuálnej dekorácie.