Matrace na zem ako rýchle riešenie nielen pre návštevy

Ako vyriešiť spanie pre návštevu v prípade, že sa ohlási v poslednej chvíli? Stačí mať doma niekoľko karimatiek alebo nafukovačiek? Nie je lepší klasický záložný matrac? Kde ho však uložíte, keď zaberie toľko miesta? Alebo sa ako riešenie ponúka niečo oveľa praktickejšie? Prečítajte si, ktoré riešenie poskytne dostatočný komfort pre návštevy a nezaberie vám zbytočne veľa miesta.

matrace-na-zem

Matrace na zem

Aby ste mohli návštevu uložiť na nejaký matrac na zem, musíte mať najprv kam položiť samotný matrac. V prípade menších bytov, v ktorých sa využíva každý jeden centimeter a medzi nábytkami zostávajú len uličky na chodenie, je ťažké nájsť priestor na veľký matrac. V takom prípade sa rozhodnite radšej pre vrchný matrac, ktorý sa dá zrolovať a schovať do skrine a v prípade nečakanej návštevy ho ľahko vytiahnete a položíte na rozťahovaciu pohovku.

Nafukovacie matrace

Jedným z komfortnejších riešení (v prípade, že máte v byte miesto) sú nafukovacie alebo samonafukovacie matrace. Tie sú vo veľkej miere využívané turistami a viac ľudí sa zhodne na tom, že spánok na nich je rovnako komfortný, ako spánok na obláčiku. Takýto kvalitný nafukovací matrac môžete využiť aj sami, napríklad pri ceste autom, na festivale, ale aj na stanovačke s priateľmi. 

Skladacie matrace a detské kresielka

Medzi najpraktickejšie riešenie patria skladacie matrace, ktoré majú okrem svojej funkcie na spanie aj dodatočnú funkciu – dajú sa použiť ako komfortné kresielka na sedenie.  Mimoriadne obľúbené sú u detí v detských izbách a vaša návšteva ocení, že sa môže vyspať na plnohodnotnom matraci.

Vrchné matrace

Vrchné matrace sú skvelým riešením v prípade, že máte rozťahovaciu pohovku a nechcete si ju spánkom na nej zničiť – prepotiť alebo odrieť poťahy. Mnohé vrchné matrace sa však vyrábajú aj s hrúbkou, ktorá pripomína klasický matrac a dá sa na nich spať aj individuálne – na zemi. Okrem toho sa používajú aj na zvýšenie komfortu pri spaní na posteli, ktorá je vybavená preležaným matracom.

Karimatky a nafukovačky

Medzi najlacnejšie, najskladnejšie, no zároveň najmenej komfortné riešenia patria klasické karimatky, podložky na jogu či nafukovačky do vody. Raz za čas sa na tom vyspať dá, no určite by ste aj vy dali radšej prednosť spánku na pohodlnom skladacom matraci, ktorý vám v neprítomnosti návštevy poslúži ako kresielko.