Akú funkciu tvoria prehozy na manželskú posteľ?

Akú funkciu vlastne majú talianske, ale aj iné prehozy na manželskú posteľ? Okrem toho, že dokonale zmenia vašu spálňu na nepoznanie a dodajú jej nový šmrnc, dokážu ochrániť posteľ pred prachom, domácimi zvieratami a inými hrozbami znečistenia. Prečo by ste určite mali uvažovať nad použitím prehozu na posteľ?

prehoz

Prehozy na manželskú posteľ

Prehozy na manželskú posteľ sa vyrábajú z rôznych materiálov a v širokej škále prevedení. Ľahko zoženiete prehoz tenký ako záves, ale aj hrubý ako paplón. Prehozy sú jednofarebné, s motívmi, prešívané, ale dokonca aj sieťované. Do ktorého sa zamilujete a ktorý sa vám hodí k nábytku a zvyšku spálne, je len vec vášho vkusu.

Estetická funkcia

Prvou funkciou prehozov je tá estetická. Nemusíte sa však báť, že budete musieť každé ráno postieľať periny a presne šponovať prehoz tak, aby vaša spálňa vyzerala ako z katalógu. Prehozy sa dnes používajú aj v kombinácii s dekoračnými vankúšmi a vyzerajú skvele aj keď sú len tak pohodené a pokrčené na posteli.

Zakrývacia funkcia

V kontexte predchádzajúceho odstavcu dokáže prehoz skrášliť aj posteľ, ktorá nie je postlaná. Ak v rannom zhone len prehodíte cez posteľ prehoz a pár vankúšov, je posteľ uprataná. Prehoz dokonale zakryje vaše periny a v prípade, že sa k vám dostane neohlásená návšteva, (najmä v garsónkach a jednoizbových bytoch), nemusíte sa náhliť za upratovaním.

Zatepľovacia funkcia

Hrubšie prehozy si ľudia nechávajú na posteli ako dodatočnú prikrývku. Na manželskej posteli má každý svoj paplón a vankúše, no prehoz, ako najvyššia vrstva, zakrýva celú posteľ a zostáva na nej aj počas noci. Niektoré páry si zase najmä v lete zvykli používať ako prikrývky len tenký prehoz, podobne, ako sa s tým stretneme v mnohých dovolenkových destináciách.

Ochranná funkcia

Dobrý prehoz má však prvom rade chrániť vašu posteľ a periny. Ak žijete napríklad v spomínanej garsónke a posteľ vám slúži aj ako gauč či dokonca jedálenský stôl, váľate sa po nej počas dňa sami, s deťmi alebo so psom, určite oceníte, že špinavý prehoz večer len strhnete na zem a ľahnete si do čistých perín.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie