Prečo sú dva matrace lepšie ako jeden?

Keď máte v pláne kúpiť si nový matrac do manželskej postele, oplatí sa premyslieť si aj rozmer nového matraca. Na výber máte dve možnosti, z ktorých každá má svoje plusy aj mínusy. Do postele veľkých rozmerov môžete umiestniť jeden veľký až nadrozmerný zdravotný matrac v rozmeroch vašej postele, alebo dva menšie matrace 1+1, ktoré spoločne rovnakú plochu lôžka vyplnia. Prečítajte si, ktorá možnosť je najvhodnejšia práve pre vás. 

matrace 1 1

Kedy sú lepšie dva matrace ako jeden?

Stále viac našich zákazníkov už preferuje matrace 1+1. Väčšina z nich si zariaďuje spoločnú domácnosť so svojou polovičkou, a práve dva matrace sú ideálne do manželskej postele, v ktorej budú spávať dvaja partneri.

Matrace 1+1 predstavujú set dvoch rovnakých matracov, ktoré spoločne po uložení na rošt vyplnia priestor manželskej postele a nahradia tak jeden nadrozmerný matrac.

Vo väčšine prípadov spáva každý z dvojice v inej spánkovej polohe. V skutočnom živote to preto možno vyzerá tak, že kým vy si dobre oddýchnete pri spánku na chrbte, vaša polovička rada spáva na boku. Ide azda o najčastejšie polohy pri spánku, pričom pre každú z týchto spánkových polôh je vhodná iná tvrdosť matracov. Vnímanie pohodlia môže zmeniť aj tehotenstvo, zvyšovanie alebo znižovanie váhy, či úrazy, ktoré dočasne zmenia vaše spánkové návyky. Pri dvoch matracoch však nemusíte robiť kompromisy ani si v domácnosti hľadať iné miesto na spanie.

Dva samostatné matrace výborne riešia aj situáciu, kedy je medzi partnermi výrazným hmotnostný rozdiel. Keďže použité materiály v dvoch oddelených matracoch pracujú nezávislo od seba, nedochádza počas nočného prehadzovania k prenášaniu pohybu. Partneri sa tak vzájomne nerušia.

Veľkým bonusom pri dvoch samostatných matracoch je aj používanie tvrdosti matraca individuálne pre každého partnera. Aj v našom e-shope ste si možno všimli, že mnohé moderné matrace sú obojstranné. Obojstranné matrace ponúkajú z každej strany rozdielne vlastnosti a úroveň tvrdosti, a tak si ju každý z partnerov môže otočiť tou stranou, ktorá jeho potrebám práve teraz vyhovuje.

Dva samostatné matrace sú o niečo cenovo náročnejšie, než investícia do jedného väčšieho matraca. Každé euro navyše sa vám však rýchlo vráti v podobe lepšieho spánku oboch partnerov, či výrazne ľahšej a jednoduchšej pravidelnej údržbe matracov. Výhodou je takisto možnosť využitia polohovateľných roštov (tie sa vyrábajú do veľkosti max. 140x200 cm).

Menej muziky, no za menej peňazí. Kedy je lepší jeden veľký matrac, než dva menšie?

Aj veľké matrace majú svoje výhody.
Tou prvou je jednoznačne nižšia cena. Druhou výhodou je, že uprostred postele neucítite žiadny spoj, ktorý môže byť cítiteľný najmä pri mäkkších typoch matracov.
Veľký zdravotný matrac z nášho e-shopu je rovnako kvalitný ako dvojmatrace 1+1. Pretože partneri si matrac nemôžu otočiť stranou, ktorej tvrdosť individuálne každému z nich vyhovuje, je pohodlie pri spánku otázkou kompromisu.

Uvedené pravidlá a tipy pre výber sa týkajú najmä klasických postelí s bočnými doskami. Pre kontinentálne postele sú vhodné veľké jednokusové matrace s protišmykovou úpravou. 

dva_matrace_vs_jeden